ALÇAK BASINÇLI SALYONGOZ FAN

GENEL ÖZELLİKLER

  1. Kullanım Alanları; Temiz ve hafif tozlu akışkan emişinde, soğtuma, havalandırma, kurutma, mekanik çekme ve zehirli gaz egzozunda kullanılabilir.
  2. Yüksek kalite korozyona dayanıklı S355 çelikten imal edilip epoksi boya ile kaplanmaktadır. Fanlar geri eğik kanatlı radyal fandır. Tahrik sistemi Kayış Kasnaklı, direkt akuple veya elastik kavramalı olarak imal etmek mümkündür. Emiş yapılan akışkanın sıcaklığı 80°C’den yüksek olmamalıdır. Daha yüksek sıcaklıklar için fanın imalatında tadilatlar yapmak geremektedir.
  3. ExProof özellikli imalat mümkündür.
  4. Korozif ve yüksek sıcaklık çalışma şartları için paslanmaz sactan da imal edilebilmektedir. X-ABF serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir.
  5. Havalandırma sistemlerinin vazgeçilmez cihazı olarak kullanılan Salyangoz Fanlar yüksek debi ve aynı zamanda yüksek basınç kaybı olan sistemlerde havalandırma ihtiyacını karşılamak için en uygun cihazlardır. Isıtma, soğutma sistemleri, toz, talaş emme hatlarında, ortam havalandırması ve endüstriyel uygulamalarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Üretilen Salyangoz Fanlar çeşitli modeller arasından sistemlerde istenilen çalışma noktasına en uygun olanı seçilir.
  6. ABF serisi, tek emişli yüksek verimli ve düşük ses seviyeli salyangoz fanlardır. Emiş yapılan akışkanın maksimum sıcaklığı 120°C olmalıdır. Daha yüksek sıcaklıkta çalışma için fan imalatında tadilatlar yapılması gerekir.
  7. Gövde S235 çelikten imal edilmiş olup tüm yüzeyler korozyona karşı dayanıklı epoksi boya ile kaplanmaktadır. Korozif ve yüksek sıcaklık ortamları için paslanmaz çelikten imal edilebilir. Fan tahriki kayış-kaynaklı, direkt akuple veya kaplinli sistem seçilebilir.
  8. Opsiyonel olarak Ex-Proof özellikli olarak imal edilebilir.